قله آراکوه 1400.11.15
کد مطلب : 541
تاریخ : شنبه 23 بهمن 1400 - 08:47

فاز 11 پردیس -  قله آراکوه  1400.11.15

 

لیدر و راهنما : استاد تاجبخش

همنوردان : 5 نفر

عکس : آقایان عارفی - فرجی - پاکزاد

گزارش : فرامرز فرجی

 

با تشکرویژه ازآقا پاکزاد عزیز


 

به نام حضرت دوست که هرچه داریم از اوست

گزارش صعود : قه آرا کوه مورخ :جمعه  1400.11.15

مکان استارت برنامه :جاجرود _ فاز۱۱ پردیس

طبق گزارش سازمان هواشناسی مبنی برعدم پایداری و برودت دما طبق رصد دقیق مدیریت محترم گروه بر اساس انتخاب موقعیت مکانی، حفظ شرایط امنیتی صعود...🏔️🗻

با طلوع خورشید و هماهنگی و لطف دوست خوبم جناب پاکزاد ازنازی آباد،به سمت تهرانپارس جهت ملحق شدن اینجانب به سمت جاجرود حرکت خود را آغاز نمودیم.

پس از رسیدن به فاز 11 شهرک پردیس  پس از پارک خودرو در ساعت ۷.۲۵ صبح در مجاورت واحد های کوزو، جهت تجهیز هماهنگی ،مرور برنامه صعود ... عزم خود راجزم نموده به ذکر خداوند منان ،رسیدن به نقطه هدف همدل ،هم گام صعود را آغاز نمودیم.

جای همه دوستان همنورد خالی بود تا به عین عظمت ،شکوه الهی را در نوردند. بعد از طی طریق شیب اولیه و دیدن مناظر اطراف که در شرح فوق بدان اشاره نمودم موقعیت زیبای شهر پردیس که همانند ستونهایی مرمرین زیر تلالو خورشید طلایی ،قلب آسمان آبی را شکافته رقص کنان خود نمایی مینمودند.

 

بعد از ساعاتی، توقفی کوتاه ،صرف صبحانه،جهت صعود و ادامه یال به طرف آخرین هدف که ارتفاعی بالغ بر، ۲۷۵۰ متر را همانند نگینی در خود تسخیر نموده بود.

به مسیر خود ادامه داده علیرغم تمام سختیها وارتفاع برف که در داخل دره بیش از نیم مترانباشته شده بود مانعی برای رسیدنمان نبود.

در ضیافت ،جلوه درخشان خورشید ،همنوازی بارش شدید تگرگ در ساعت ۱۰.۴۵ صبح خود را در دامان قله آرا کوه جای دادیم.

پس از استراحتی نیم ساعته و نوشیدن هات چاکلتهای معروف جناب عارفی دلنوازی توضیحات جناب پاکزاد در شرح مناطق اطراف و روستاهای نیکنام ده و سد زیبای لتیان ، آشنایی با چندین گروه پر جمعیت گرفتن فیلم ثبت خاطرات ،تصاویر،که تنها همین لحظات جاوید، آن در قاب دریچه دوربین خاطرات باقی خواهد ماند.

جهت فرود .. تمامی خاطراتمان را به یادگار گذاردیم.

 

 

ساعت ۲ بعدازظهر با رسیدن به مبدا حرکت با عشق لبخند ،آرزوی سلامتی ،به امید منقوش نمودن، خاطره ای دیگر برلوح ایام پیش روی همدیگر را به خداوند سپردیم.

وقتی باهم باشیم هیچ قله باقی نمی ماند که از آن صعود ننماییم.

به امید دیدار🙏🧿🌹

 

                                


منبع : گروه کوهنوردی پرسون - پنجره ای به کوهستان
لینک این مطلب : http://www.window2mountains.comp541