امامزاه داوود- قله سی و سه چم- قله بازارک 94.3.8
کد مطلب : 262
تاریخ : چهارشنبه 20 خرداد 1394 - 11:15

برنامه: امامزاه داوود- قله سی و سه چم3700 متر- قله بازارک 3758 متر 94.3.8

 

لیدر و راهنما : استاد تاجبخش

سرپرست : همت قلی زاده

عکاس : میثم محمدی

همنوردان : 11 نفر

 

گزارش : همت قلی زاده


 

برنامه: امامزاه داوود- قله سی و سه چم3700 متر- قله بازارک 3758 متر 94.3.8

 

5صبح : حرکت به سمت امامزاده داود و برنامه ای سیاحتی و معنوی در ماه خرداد که اختلاف و تنوع دما از نکات برجسته امروز ماست چرا که دما در سطح شهر در بالاترین نقطه حدود 35 درجه ولی در ارتفاعات شاهد توده های عظیم برف می باشیم که این امر تنها در این موقع سال قابل دسترسی است.

6:30 صبح: ورودی پارکینگ امامزاده داوود از ماشین پیاده می شویم و پس از عبور از میان بازارچه ده و مزار امامزاده به ابتدای مسیر صعود می رسیم. (ارتفاع 2500 متر) در ادامه معرفی همنوردان و توصیه های لازم توسط حاجی ،

 

 

حرکت از جاده خاکی باریکی که به جاده ناصرالدین شاهی معروف است، شروع شد. حجم عظیمی از توده برفی حاصل از بهمن با نمایی از آبشار زیبا در ابتدای حرکت مان جلوه گری می نمود و وزش نسیم خنک از جانب کوهستان طراوت و شادابی به گروه تزریق می نمود. 

 

 

 

8:40 : صرف صبحانه بعد از آبشار به مدت نیم ساعت و ادامه حرکت از پیچ و خم جاده زیبای ناصری به سمت قله. با حدود یکساعت ونیم پیاده روی و برداشتن آب سرد و گوارا از چشمه مسیر ساعت 10.30 به اشتر گردن می رسیم. (ارتفاع 3400 متر) به مناسبت هوای سرد کوهستان وبادشدید بادگیر می پوشیم و به طرف غرب مسیری در زیر گردنه بازارک حرکت می کنیم.

 

 

 

در ساعت 11.45 بعد از رسیدن به قله سی و سه چم با ارتفاع 3700 متر در ابتدای خط الراس بازارک  و سپس با حرکت از کنار نوار توده برفی زیبا و چشم نواز ساعت 12.20 بر فراز قله بازارک که یکی از قله های خط الراس توچال است ، رسیدیم.(ارتفاع 3758متر)

 

 

 بغیر از 1 نفر همه همنوردان توفیق فتح قله را داشتند. قله ای با چشم انداز وسیع از شهر تهران ، شهرستانک و لواسانات ، مسیر هایی از جاده چالوس و دامنه های شمالی و پوشیده از برف قله توچال تیم را محو تماشای خود نموده و گروه با برداشتن عکس های یادگاری و تجدید قوا با صرف میوه و تنقلات عزم فرود نمودند.

در برگشت از گردنه بازارک سپس اشتر گردن گذشته و در امتداد مسیر رفت فرود آمدیم . در ادامه پس از برداشتن آب از چشمه ای که توصیفش قبلا آمده با فرود سریع از مسیر شن اسکی تند و پرهیجان ساعت 15 کنار رودخانه پشت امامزاده جهت صرف نهار و استراحت توقف یک ساعته داشتیم .

 16: حرکت به سمت امامزاده و توقف 15 دقیقه ای داخل حرم ، ساعت 17:10 رسیدن به پارکینگ و اتمام برنامه امروز.

 


منبع : گروه کوهنوردی پرسون - پنجره ای به کوهستان
لینک این مطلب : http://www.window2mountains.comp262