درکه به ایستگاه 5 ولنجک 97.10.28
کد مطلب : 449
تاریخ : شنبه 20 بهمن 1397 - 07:11

برنامه : درکه به ایستگاه 5 ولنجک 97.10.28

 

لیدرو راهنما : استاد تاجبخش

سرپرست _ عکاس : امیرحسین پاکزاد

همنوردان : 6 نفر

گزارش : لیلا محمدیان


 

جمعه ٢٨ دي ماه ٩٧ برنامه پيمايش دركه به ايستگاه ٥ توچال و ولنجك

همنوردان: آقاي تاج بخش، خانم گچلو، آقاي غرات ، آقاي پاكزاد، آقاي زماني، خانم محمدي.

ابتدا برنامه تركمن ده بود كه تغيير كرد و محل قرار من با بقيه دوستان دركه مقابل خانه معلم ساعت ٦:٣٠ صبح بود. پس از ملحق شدن به ساير همنوردان راه افتاديم .

هواي بسيار خوب و دل انگيزي بود. بعد از بارش روز پنجشنبه هوا بي نهايت پاك و تميز بود. در طي سپري كردن مسير از كنار كافه عمران كه بعضي از دوستان كوهنورد آنجا صبحانه ايي ميل ميكنند و براي صعود آماده مي شوند گذشتيم و در بين راه به يك نوازنده ترومپت كه ابتدا آهنگ سيمين غانم و آهنگ مرداب گوگوش مي نواخت.

در ادامه راه به سه راهي كارا رسيديم كه يك مسير از جنگلهاي كارا و مسير ديگر چين كلاغ و سرپرست عزيز ما آقاي تاج بخش راه معمول را انتخاب كردند كه از كنار آبشار جوزك و آزغالچال مي گذشت .

در بين راه آقاي غرات سر به سر من مي گذاشتند مقداري سوالات تخصصي و فني كردند براي نمونه تراورس چيست و غير تخصصي چوتوپالاخان چيست؟blush كه در جواب گفتند سربالايي كه شيب تندي دارد و در نهايت به يك پناهگاه ختم مي شود .surprise

خلاصه بعد از سه ساعت پيمايش ساعت ١٠ صبح به پناهگاه پلنگچال رسيديم و براي صرف صبحانه و استراحت در آنجا توقف كرديم .

 

 

ساعت ١٠:٤٥ صبح از مسير پاكوب به سمت ايستگاه ٥ توچال حركت كرديم مسير در حالي كه پوشيده از برف بود و حركت را كند مي كرد اما با تابش انوار آفتاب بسيار مفرح و دل انگيز بود كه باعث سرزندگي و نشاط مي شد توأم با احساسات زيباي آقاي تاج بخش شكرگزاريهايي كه با يك حس دروني ما را متوجه زيبايي هاي اين طبيعت بيكران مي كرد لذت مي بردم و در درون وجودم من هم شاكر خداوند مي شدم .همانطوري كه از اين طبيعت زيبا و خلقت پروردگار لذت مي برديم به سمت بالا صعود مي كرديم .

 

 

حدود ساعت يك بعد از ظهر به ايستگاه ٥ رسيديم. ناهار سبكي صرف كرديم استراحت كوتاهي كرديم وساعت ٢ به سمت پايين و از مسير ولنجك حركت كرديم تا اواسط راه از مسير پاكوب پيمايش مي كرديم كه در نهايت بخاطر كوتاه كردن مسير و كم كردن زمان سرپرست عزيزمون از دو مسير بيراهه ما را هدايت كردند كه باعث شد به موقع به پاركينگ ولنجك رسيديم و آنجا من با ساير دوستان خداحافظي كردم به سمت منزل راهي شدم .

 

 

از تمام دوستان هم بخاطر نگارش ضعيفم و ديركردم معذرت خواهي مي كنم.

 

                 


منبع : گروه کوهنوردی پرسون - پنجره ای به کوهستان
لینک این مطلب : http://www.window2mountains.com/p449