کوی فراز - قله چین کلاغ - دره معدن - درکه 97.10.14
کد مطلب : 444
تاریخ : دوشنبه 1 بهمن 1397 - 05:48

برنامه : کوی فراز - قله چین کلاغ - دره معدن - درکه 97.10.14

 

لیدر و راهنما : استاد تاجبخش

سرپرست : امیرحسین پاکزاد

عکاس : علیرضا اسماعیلی

همنوردان : 11 نفر

 

گزارش : محمود غرات


 

                         به نام خداوند بخشنده و مهربان

قله چين كلاغ جمعه ٩٧/١٠/١٤

صبح جمعه طبق برنامه ساعت ٦ صبح به همراه دوستان ، جلوي فرهنگسراي بهمن سوار ميني بوس شديم و به سمت سعادت آباد حركت كرديم . در طول مسير بقيه دوستان هم به ما ملحق شدند. حدود ساعت ٦:٤٥ انتهاي سعادت آباد معروف به بام تهران از ميني بوس پياده شديم.

برنامه اين هفته صعود به قله چين كلاغ بود و ما حركت را از بام تهران آغاز كرديم. هوا بسيار سرد بود و به علت بارندگي در روزهاي قبل هوا پاك و دل انگيز و مسير پر برف بود و فقط در كف رودخانه باريكه اي از آب جاري بود. راهپيمايي در برف مقداري از سرعت حركت ما كم مي كرد.

 

 

ساعت 8.20 براي صرف صبحانه در كنار چشمه اي كه پاتوق و استراحتگاه كوهنوران هست، توقف كرديم، زيراندازها را روي برف پهن كرديم و در آفتابي دلپذير و ملايم صبحانه خورديم، سپس حركت را ادامه داديم.

 

 

در طول مسير گروههاي كوهنوردي زيادي به سمت قله در حركت بودند، واقعا در اين هواي عالي و پاك چه ورزش و تفريحي بهتر و دلچسب تَر از كوهنوردي؟ هرچه جلوتر مي رفتيم عمق برف بيشتر مي شد و صعود را كندتر مي كرد، ولي مسير، كاملا سفيد پوش ،زيبا و چشم نواز بود، همه قله هاي اطراف هم مشخص بودند.

 

 

در طي مسير كلي هم عكس برداشتيم كه آقاي اسماعيلي زحمتش را كشيدند. حدود ساعت10.40 موفق به زيارت قله زيباي چين كلاغ شديم.

چين كلاغ يكي از قله هاي جنوبي ِالبرز مركزي است و  از شمال به يونجه زار ، از غرب به كوههاي امام زاده داوود و از شرق به كوههاي دركه و از جنوب به منطقه سعادت آباد و فرحزاد محدود مي شود. از قله چين كلاغ قله هاي پلنگ چال، كماچال، كوه نمه و اشترگردن و گردنه كارا و قله دوشاخ و سياه سنگ ديده مي شوند.

حدود 10 دقیقه روي قله مشغول خوش و بش و عكاسي بوديم و به علت باد آزار دهنده به سرعت فرود را آغاز كرديم.

 

 

حاج آقا طبق معمول مسير برگشت را متفاوت انتخاب كردند، مسيري تازه كه اولين بارمان بود كه از اين مسير برمي گشتيم. ساعتها كوهپيمايي كرديم و به راه هيچ آشنايي نداشتيم، در انتهاي مسير متوجه شديم كه در مسير دره معدن بوده ايم.

 

 

سپس از پله هاي وسط روستاي اوين درکه پايين آمديم و در ساعت 14.30 به ميدان دركه رسيديم. روز بسيار مفرح و با نشاطي داشتيم و همه راضي و پر انرژي بوديم. ميدان دركه هم شلوغ و كوهنوردان و مردم شاد و خوشحال بودند.

در پايان سوار ميني بوس شديم و به خانه بازگشتيم. از خداوند براي داشتن چنين روزي و همچنين نعمت سلامتي سپاس گزارم.

                                                               🙏 محمود غرات

 

                                                 


منبع : گروه کوهنوردی پرسون - پنجره ای به کوهستان
لینک این مطلب : http://www.window2mountains.com/p444